Порядок тимчасового відрядження в Німеччину працівника польської компанії на підставі VAN DER ELST VIZA

Автор:

Опубліковано 28 Березня 2024 у publikatsiyi

Чи існує для працівників з України можливість за посередництвом Польщі офіційно працювати в країнах Європейського Союзу? Таке питання виникає у багатьох тому, що оформити польську візу простіше ніж візу будь якої іншої країни із Європейського Союзу.

За загальним правилом робоча віза будь-якої країни Євросоюзу не надає можливості працювати в будь якій з них. Тобто, якщо ви отримаєте польську робочу візу, а працюватимете не в Польщі, це буде порушенням законодавства. Так, по польській робочій візі, можна відвідати інші країни ЄС, але така віза не дає права на офіційне працевлаштування в інших державах Євросоюзу. Отож, польське законодавство не дає можливості працевлаштуватись в Німеччині за робочою візою Польщі. Тобто відкривши польську робочу візу слід працювати в Польщі.

Van der Elst Viza бере свій початок в 1994 році. Так, підприємства з однієї держави ЄС мають право делегувати своїх працівників на територію інших країн у зв’язку з виробничою необхідністю. Слід враховувати, що не всі країни ЄС слідують цій постанові. Наприклад, Німеччина, Австрія, Франція, Бельгія і Нідерланди з рішенням погодилися і такі візи видають, а Італія, Греція, Люксембург – ні.

Польська компанія, в якій працює громадянин України відправляє у відрядження (для виконання роботи/надання послуг) свого працівника. Слід зазначити, що просте делегування працівника польською компанією в Німеччину не регулюється процедурою Van der Elst. Працівник відправляється саме для виконання певної роботи в Німеччині (виробнича необхідність). Строк на який він може бути відряджений не повинен перевищувати 3 місяці.

Оскільки польську робочу візу можуть відкрити: – на 180 днів (на основі реєстрації роботодавцем заяви про намір працевлаштування особи); – від 1 до 3 років (дозвіл на працю виданий воєводою місцевості), то вбачається, що отримавши піврічну польську робочу візу (видається раз на рік) потрапити у відрядження до Німеччини протягом року, вам вдасться тільки на 3 місяці.

Основною передумовою такого відрядження є договір між польською компанією і компанією в Німеччині. Для здійснення такого відрядження, працівнику необхідно отримати додаткову візу – «Van der Elst Visa».

За отриманням Van der Elst Visa слід звертатись у візовий відділ посольства Німеччини в Варшаві, саме цей Відділ приймає заявки на видачу візи зі всієї Польщі.

Для отримання додаткової візи «Van der Elst Visa» необхідно подати документи, серед яких, важливе значення мають: дозвіл на роботу в Польщі, карта медичного страхування від нещасного випадку, договір між польською та німецькою компанією, письмове підтвердження про узгодження умов роботи між німецької компанією та працівником, який відряджається та інші.

Слід також звернути увагу, що посольство залишає за собою право витребувавати додаткові документи.

Світлина від Михайла Романюка.Молодший юрист,
ЮК «Лекс Консалтинг»,
Юлія-Марія Попович

 
 

Володимир КостюкКеруючий партнер,
ЮК «Лекс Консалтинг»,
Володимир Костюк

Коли з вами зв'язатися?