ШПАРГАЛКА ДЛЯ ВЛАСНИКА БІЗНЕСУ В ПОЛЬЩІ

Автор: Юлія-Марія Попович, Юрист ЮК "Лекс Консалтинг"

Опубліковано 24 Червня 2019 у news publikatsiyi articles

 

Здійснюючи господарську діяльність у Польщі,  власники бізнесу дуже часто стикаються з різними скороченнями. Для того, щоб розуміти про що йде мова та чітко розбиратися в документах надісланих з KRS чи PUP, до Вашої уваги надається тлумачення найпоширеніших скорочень

KRS-Krajowy Rejestr Sądowy – державний судовий реєстр – загальнонаціональний реєстр суб’єктів підприємницької діяльності: товариств, фондів, професійних та громадських організацій, підприємців, а також боржників. Реєстр веде Міністерство юстиції Польщі та уповноважені районні суди.

NIP -Numer Identyfikacji Podatkowej– це податковий ідентифікаційний номер. Обов’язок отримати NIP покладається на фізичних осіб, які ведуть господарську діяльність, а також юридичних осіб, платників ПДВ та страхових внесків.

REGON-Rejestr Gospodarki Narodowej– реєстр суб’єктів народного господарства. Реєстр створено для статистичних цілей і ведеться Головним Управлінням Статистики в Польщі.

PESELPowszechny Elektroniczny System Ewidencji Ludności– універсальна електронна система реєстрації населення – це загалом реєстр, який містить дані осіб, що постійно перебувають на території Польщі, зареєстровані на постійне або на тимчасове на період більше ніж 3 місяці.

PUPPowiatowy Urząd Pracy повітове управління праці.

CEiDIG – Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej– реєстр підприємців – фізичних осіб, що які ведуть господарську діяльність в Республіці Польща, створений і ведеться  Міністерством економіки з 2011 року.

ZUSZakład Ubezpieczeń Społecznych-  управління соціального страхування- що реалізує завдання соціального страхування в Польщі.

Brutto– це вартість товару або послуги без врахування податків.

Netto– це вартість товару або послуги з врахування податків.

NZF Narodowy Fundusz Zdrowia- національний фонд здоров’я – установа, яка фінансує послуги охорони здоров’я завдяки внескам, що сплачуються застрахованими особами.

PKD- Polska Klasyfikacja Działalności –  Польська класифікація діяльності- це умовно прийнятий структурований набір видів суспільно-господарської діяльності, яку виконують господарські суб`єкти в Польщі.

CRP KEPCentralny Rejestr Podmiotów Krajowej Ewidencji Podatników– загальнонаціональний реєстр платників податків.

VAT Value-added tax– податок на додану вартість.

PIT- Personal Income Tax податок з доходу фізичної особи.

СIT –Corporate Income Taxподаток з доходу юридичної особи.

BHP- Bezpieczeństwo i higiena pracy– загальноприйнята назва, що визначає набір правил з охорони та гігієни праці.

Коли з вами зв'язатися?