ДЕЯКІ ПИТАННЯ ОТРИМАННЯ ДОЗВОЛУ НА ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ІНОЗЕМЦЯ-ЗАСНОВНИКА КОМПАНІЇ В УКРАЇНІ

Автор: Ліліана Пилип’юк, Юрист ЮК "Лекс Консалтинг"

Опубліковано 26 Вересня 2020 у news podiyi-ta-proekti publikatsiyi articles

Останнім часом в Україні все більш поширеною є практика відкриття компаній, засновниками (учасниками) яких є іноземці. Водночас, чинне вітчизняне законодавство передбачає певні особливості щодо подальших кроків іноземця після відкриття компанії в Україні.

По-перше, для того щоб засновник/учасник компанії в Україні міг працювати на законних підставах, він має отримати Дозвіл на застосування праці іноземців (надалі – Дозвіл на працю). До прикладу, якщо іноземний громадянин одночасно є засновником ТОВ та його директором, то він не зможе вже подати документи на отримання Дозволу на працю. В такому випадку, директором ТОВ на певний період доцільно призначити особу, що є громадянином України. Після того, як іноземець-власник отримає Дозвіл на працю, директора ТОВ можна змінити на нього за рішенням учасників.

По-друге, найважливішою перевагою працевлаштування іноземців-засновників є відсутність для них законодавчо встановленої вимоги щодо мінімальної заробітної плати. До прикладу, якщо директор ТОВ виявить бажання офіційно працевлаштувати у свою компанію іноземця, що не є учасником цього товариства, то заробітна плата такого працівника повинна становити не менше десяти мінімальних заробітних плат (станом на початок 2018 року — 37 230 грн.).

По-третє, Дозвіл на працевлаштування іноземців-засновників, може бути виданий строком до трьох років, тоді, як в інших випадках Дозвіл на працю видається строком до одного року. Розмір оплати за видачу Дозволу для іноземця-засновника становить 10 200,00 грн. на три роки.

Важливим нюансом відкриття іноземцем ТОВ є той факт, що у разі, якщо статутний капітал ТОВ складе 100 000, 00 Євро і більше, учасник фірми який вніс таку інвестицію, має підстави для отримання посвідки на тимчасове проживання в Україні, для того щоб залишатись на території України і контролювати діяльність своєї компанії. Така інвестиція може бути виражена, як в грошовій формі так і у вигляді нерухомості чи іншого майна, придбаного в Україні (наприклад, виробничих приміщень).

 

Коли з вами зв'язатися?