Як отримати дозвіл на будівництво

Автор: Ліліана Пилип'юк, Юрист ЮК "Лекс Консалтинг"

Опубліковано 24 Червня 2019 у articles

Підставою для початку організації будівельного процесу є отримання дозвільної документації.
Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності» в редакції від 01.01.2019 року визначено, що право на виконання підготовчих робіт і будівельних робіт на об’єктах будівництва, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками надається замовнику після отримання дозволу на виконання будівельних робіт.
Клас наслідків (відповідальності) будівель і споруд (далі – клас наслідків) – це характеристика рівня можливої небезпеки для здоров’я і життя людей, які постійно або періодично перебуватимуть на об’єкті або які знаходитимуться зовні такого об’єкта, матеріальних збитків чи соціальних втрат, пов’язаних із припиненням експлуатації або з втратою цілісності об’єкта.
Віднесення об’єкта до певного класу наслідків здійснюється проектною організацією за погодженням із замовником будівництва. 
Наприклад до середніх наслідків (СС2) відносяться будівлі з рівнем можливої небезпеки для здоров’я і життя людей від 50 до 400 осіб, які постійно перебувають на об’єкті.
А от, щодо значних наслідків (СС3), то до них відносяться житлові, громадські або багатофункціональні будівлі заввишки понад 100 метрів та/або з рівнем можливої небезпеки для здоров’я і життя людей понад 400 осіб, які постійно перебувають на об’єкті, або об’єкти підвищеної небезпеки, ідентифіковані відповідно до Закону України «Про об’єкти підвищеної небезпеки». Об’єкти даної категорії зводяться тільки тими будівельними організаціями, які мають підтверджуючий документ – ліцензію.
Для отримання дозволу на будівництво подається заява, до якої додаються:
1) копія документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, або копія договор у суперфіцію;
2) проектна документація на будівництво, розроблена та затверджена в установленому законодавством порядку;
3) копії документів про призначення осіб, відповідальних за виконання будівельних робіт, та осіб, які здійснюють авторський і технічний нагляд;
4) результати проведеної експертизи проектної документації;
5) копію отриманих містобудівних умов і обмежень;
6) інформація про ліцензію, що дає право на виконання будівельних робіт, та кваліфікаційні сертифікати;
7) копію паспорта на ідентифікаційного коду замовника.
Дозвіл на виконання будівельних робіт видається органами державного архітектурно-будівельного контролю на безоплатній основі протягом десяти робочих днів з дня реєстрації заяви.
Щоб самостійно не розбиратися у всіх тонкощах цього процесу, ви можете звернутися до фахівців ЮК «ЛЕКС КОНСАЛТИНГ». Якщо вам потрібна консультація у цих питаннях звертайтеся, будемо раді відповісти на ваші запитання – деталі тут 
Коли з вами зв'язатися?