Як відкрити бізнес в Польщі: від ідеї до реєстрації
Автор:
Опубліковано 25 Березня 2023 у news publikatsiyi articles
Як відкрити бізнес в Польщі: від ідеї до реєстрації
Чому саме Польща?
Сучасна Польща – одна з небагатьох європейських країн, де спостерігається постійний приріст економічних показників, та покращення загального рівня життя. Польща є лідером серед країн Центральної та Східної Європи по приросту ВВП, та розмірах двосторонньої торгівлі.
Величезна перевага Польщі – її географічне положення, завдяки якому вона стала своєрідним «мостом» між країнами Західної та Східної Європи.
При цьому вартість робочої сили, при її високій якості, недорога в порівнянні з іншими європейськими країнами.
Також Польща приваблює українців схожими культурою та ментальністю, а ще простотою у вивченні мови, яка дається легше, ніш решта європейських.
У щорічному міжнародному рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business 2020 , який складається Світовим банком, Україна зайняла 64 місце, Польща – 40 зі 190 країн світу.
Процес відкриття фірми в Польщі
В даній статті розберемо, як реєструвати найбільш поширену та оптимальну форму організаційно-правової діяльності в Польщі – Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, скорочена назва Sp. z o.o. В Україні відповідним аналогом Sp. z o.o. є Товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ).
1. Потрібно добре провести «домашню роботу»
Перш за все, визначіться, чим буде займатися ваша компанія. Потім проведіть експертизу ринку, експертизу проекту, оцініть ризики, перспективи, проаналізуйте конкурентів, з`ясуйте, що саме «любить» цей ринок.
Продумайте і запишіть, якої площі та для яких потреб вам потрібне приміщення, скільки треба працівників, у якому місті краще розпочинати бізнес.
Продумайте та запишіть прогнозовані стартові, та щомісячні обов`язкові витрати.
Так у вас з`явиться бізнес-кейс, з яким можна робити наступні кроки.

2. Вибираємо вид діяльності
Відповідно до свого бізнес-плану, підбираємо для майбутньої фірми види діяльності згідно Польського законодавства.
Польська класифікація видів діяльності (PKD) – це затверджений перелік видів діяльності, якими можуть займатися підприємці в Польщі. Згідно з чинним законодавством, підприємець має на вибір близько 400 кодів видів діяльності. Кількість видів діяльності для однієї фірми – юридично необмежена.
Процес підбору кодів видів діяльності варто доручити кваліфікованим юристам, які точно і правильно виконають таке завдання.
3. Вибираємо назву фірми
Назва компанії – це перше, що почують про ваш бізнес ваші партнери та клієнти. Дехто порівнює процес вибору назви для бізнесу з вибором імені для майбутньої дитини.
Влучна, проста, оригінальна назва фірми – один з найкращих варіантів безкоштовної реклами, тому до її вибору потрібно поставитися якомога серйозніше. Ім`я компанії повинне звучати чітко, не повинне бути занадто довгим, має асоціюватися з вашим бізнесом, та викликати позитивне сприйняття.

Процес перевірки назви рекомендуємо довірити кваліфікованим юристам.
4. Визначаємось із кількістю засновників
Отже, після виконання вищевказаних етапів підготовчої роботи, потрібно визначитися, керуватимете бізнесом ви самі, чи з партнером / партнерами. Засновником компанії може бути як одна, так і кілька осіб.
Якщо плануєте розвивати бізнес із партнерами, рекомендуємо, по можливості, долучати поляків – вони краще орієнтуються у місцевих тонкощах та специфіці.
Потрібно врахувати, що мінімальний статутний капітал Sp. z o.o. повинен бути не менше 5000 злотих.
В тому разі, якщо ви вирішите бути єдиним засновником, у вас виникне обов’язок сплачувати внесок до ZUS (Zakład Ubezpieczeń Społecznych) – польського Управління Соціального Страхування.
Сума внеску до ZUS є плаваючою. На сьогодні для підприємця вона становить:
487 злотих / місяць – у перші два роки з дати заснування фірми;
1172 злотих / місяць – для власників компаній, існуючих більше двох років.
5. Нотаріально посвідчуємо фірму
Наступним кроком у відкритті бізнесу в Польщі є формальне засвідчення існування компанії. Необхідно засвідчити своє волевиявлення заснування Sp. z o. o. у нотаріуса в Польщі. Статут компанії (Akt Założycielski Spolki), повинен відповідати вимогам, встановленим законодавством Польщі.
Вартість посвідчення статуту у нотаріуса залежить від двох чинників:
- – величина статутного капіталу;
- – кількість засновників фірми.
6. Реєстрація фірми в Польщі
І на завершення: подаємо нотаріально засвідчений статут та правильно заповнені реєстраційні заяви у Господарський Відділ Національного Судового Реєстру (Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego), за місцем реєстрації компанії.
Оплачуємо реєстраційний збір (600 злотих).
Перевірити, чи зареєстровано ваш бізнес, можна на офіційному сайті Міністерства Юстиції Польщі (Ministerstwо Sprawiedliwości), у суддівському реєстрі. Там компанії присвоюють реєстраційний номер. Після підтвердження факту реєстрації компанії відкриваємо в банку розрахунковий рахунок.
Все, можна починати працювати!

Кваліфіковані юристи за помірну винагороду швидко та якісно відкриють фірму в Польщі «під ключ», позбавивши вас непотрібних витрат часу, сил та нервів.
Рекомендуємо одразу закласти витрати на юридичний та бухгалтерський супровід закласти в інвестиційний бюджет, найняти професіоналів, і одразу мати змогу надавати якісні послуги.
А час, який вивільниться, приділити максимальному розвитку свого бізнесу в Польщі.
Звертайтесь за номером +38 050 338 96 26