Круглий стіл фахівців ВГО “Спілка податкових консультантів України” та ГУ ДПС у м. Києві

Автор: Володимир Рак, Партнер ЮК LexConsulting, податковий консультант

Опубліковано 02 Червня 2023 у podiyi-ta-proekti

Круглий стіл фахівців ВГО "Спілка податкових консультантів України" та ГУ ДПС у м. Києві

03 грудня 2019 року Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроект №1210 про внесення змін до Податкового кодексу України, які суттєво змінюють правила трансфертного ціноутворення.

В цей же день відбувся круглий стіл фахівців ВГО “Спілка податкових консультантів України” та ГУ ДПС у м. Києві, на якому партнер Юридичної компанії Lex Consulting Владимир Рак розповів про те, як ці зміни впливатимуть на підготовку документації з трансфертного ціноутворення та на визначення об’єкта оподаткування податком на прибуток у зв’язку із уточненням і доповненням законопроектом №1210 визначення терміна «розумна економічна причина (ділова мета)».

Зокрема, було акцентовано увагу на тому, що необхідність доведення ділової мети стосуватиметься не тільки контрольованих операцій з придбання робіт (послуг), нематеріальних активів, інших предметів господарських операцій, відмінних від товарів, але й неконтрольованих операцій з придбання послуг у будь яких нерезидентів, незалежно від їх форми власності, країни реєстрації та обсягів операцій з резидентом.

Також були обговорені шляхи уникнення ризиків платниками податків у зв’язку із придбанням послуг у нерезидентів, в тому числі, коли операції є «збитковими».

Коли з вами зв'язатися?