Ліцензування та контроль місць зберігання пального: що нового?

Автор: Юлія-Марія Попович, Адвокат АО "Лекс Консалтинг"

Опубліковано 09 Грудня 2021 у uncategorized news publikatsiyi articles iurydychni-niuansy-litsenzuvannia

З  31 березня 2020 року до суб’єктів господарювання, які зберігатимуть пальне без ліцензії застосовуватимуться фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 500 тис. грн. Компанії, які закуповують пальне та зберігають його на своїй території, з метою подальшого використання для власної діяльності зобов’язані отримати ліцензії.

Спершу Закон передбачав лише 3 виключні випадки, коли ліцензія на право зберігання пального не отримувалася б. Зокрема, немає обов’язку отримувати ліцензію  для державних підприємств, підприємств системи державного резерву, та у випадку споживання пального для власних потреб у нафтогазовій промисловості. Але уже у грудні 2019 Закон доповнили, ще одним винятком- у випадку зберігання пального у споживчій тарі до 5 літрів.  

Річна плата за ліцензію на право зберігання пального становить 780 гривень та видається строком на п’ять років.

Щодо контролю за зберіганням пального, то для цього створено публічну інтерактивну карту https://perevirazs.info/. На ній користувачі мають можливість інформувати ДПС про розташування нелегальних АЗС.

Також,  через  внесенні зміни https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2628-19 компанії зобов’язані встановлювати датчики рівня пального у техніку, рівнеміри у резервуари. Витратоміри-лічильники та рівнеміри-лічильники повинні відповідати вимогам законодавства, мати позитивний результат повірки або оцінку відповідності, а у разі відсутності позитивного результату повірки або оцінки відповідності, або калібрування витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників акцизні склади вважаються такими, що не обладнанні такими пристроями, що тягне за собою відповідальність у розмірі  від 20 тис.  до 50 тис. гривень. Ведеться Єдиний державний реєстр витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального, в якому  міститься податкова інформація суб’єктів на складах  яких розташовані резервуари, витратоміри-лічильники та рівнеміри-лічильники, їх серійні номери, а також дані про фактичні залишки пального на початок та кінець звітної доби.

Заходи адміністрування зберігання і торгівлі паливом, направлені на виведення нафтогазового ринку з тіні та знищення нелегальних АЗС.

 

адвокат, АО «Лекс Консалтинг»

Юлія-Марія Попович

 

 

консультант з питань обліку пального

Микола Пилипенко

Коли з вами зв'язатися?