Повернення поданої заяви з KRS: чи все пропало?

Автор:

Опубліковано 25 Березня 2023 у uncategorized publikatsiyi articles

Для того, щоб внести будь-які дані в Національний судовий реєстр Польщі -KRS чи зареєструвати господарську діяльність,  чи внести зміни у відомості про вже зареєстровану юридичну особу зокрема: зменшити/збільшити статутний капітал, змінити склад органу управління, призначити/звільнити прокурента, змінити засновників, змінити дані засновників, змінити види діяльності, всі ці дії здійснюються шляхом подання відповідної заяви із долученням законодавчо встановлених документів. Від липня 2021 заяви до KRS можуть бути подані виключно електронній формі. 

Нерідко подана  заява повертається Національним судовим реєстром, що відповідно тягне за собою не тільки втрачений час, а  звісно й кошти.  

У зв’язку з постійним оновленням законодавства Польщі і відповідно вимог до їх заповнення, дуже часто формуляри заяв заповнюються неправильно, або ж не долучаються  необхідні документи, які вимагає актуальне законодавство.

Далі мова йтиме, про причини та наслідки повернення заяв з KRS. 

Коли Національний судовий реєстр (KRS) повертає заяву?

У випадку вищезазначених недоліків,  ви можете розраховувати лише на повернення заяви. Точніше, рішення про повернення заяви. 

Згідно Закону Польщі “Про KRS”: «Якщо заява повернута, вона може бути повторно подана протягом 7 днів з дати отримання відповідного рішення про повернення. Якщо повторно подана заява не має недоліків, вона вважається поданою з дати первинної подачі.»

Це означає, що якщо заяву вам повернуть, ви можете подати її повторно протягом 7 днів з дати отримання рішення про її повернення. І якщо повторно подана заява не містить недоліків, вона вважається поданою з дати її первинного подання.

Також, не забуваємо уважно прочитати рішення про повернення заяви. У рішенні чітко описують  недоліки, які необхідно усунути та які допоможуть вам повторно подати правильно оформлену та укомплектовану заяву. 

Повторне подання заяви  передбачає підготовку  супровідного листа до КRS в якому слід  вказати які саме документи ви додаєте до раніше поданої заяви. 

Якщо ви не погоджуєтесь з рішенням про повернення заяви, ви можете подати скаргу. Скарга подається протягом одного тижня з дати отримання рішення про повернення заяви. Плата за подачу  скарги становить 100 злотих.

Однак, отримати бажаний результат набагато швидше виправивши вказані помилки в заяві, а ніж шляхом оскарження. Однак вибір завжди за Вами!

 

У разі потреби, адвокати Адвокатського об’єднання “Лекс Консалтинг” допоможуть вам повторно подати правильно оформлену у заяву та підготувати відповідного супровідного листа. 

Наш сайт –  www.lex-consulting.ua  

Контактний телефон +38 050 338 96 26  

Коли з вами зв'язатися?