Вихід на ринок ЄС: можливості українського бізнесу в Польщі

Автор:

Опубліковано 02 Червня 2023 у podiyi-ta-proekti

Світлина від Михайла Романюка.«Вихід на ринок ЄС: можливості українського бізнесу в Польщі» – під такою назвою 11 грудня 2015 у м. Івано-Франківську було проведено Спільний круглий стіл ЮК «Лекс Консалтинг» та Івано-Франківської торгово-промислової палати.

У роботі заходу взяли участь власники та керівники бізнесу Івано-Франківської області.

В якості доповідача виступив Володимир Василевський, інвестиційний аналітик Консалтингової компанії «ДОМЕКСПЕРТ». Тема виступу: «Вихід на ринки ЄС: стратегії, акценти,
особливості».  Світлина від Михайла Романюка.

 

В рамках доповіді Володимир проаналізував перспективи виходу українських товарів робіт та послуг на ринки Європейського Союзу, а також розкрив ключові проблеми експорту вітчизняного продукту закордон.

Світлина від Михайла Романюка.Старший юрист ЮК «Лекс Консалтинг» Михайло Романюк виступив з доповіддю на тему: «Створення бізнесу в Польщі, як можливість просування українського продукту на європейські ринки». В межах виступу, Михайло розглянув реєстрацію фірми в Польщі, як один із шляхів успішного виведення продукту українського виробництва на перспективний ринок ЄС. Було окреслено основні переваги ведення бізнесу на території Республіки Польща саме українськими компаніями. Крім того, учасники отримали вичерпну інформацію про вимоги та документи, які необхідні, щоб швидко зареєструвати фірму в Польщі.

Про особливості оподаткування бізнесу в Польщі учасникам круглого столу розповів керівник ЮК «Лекс Консалтинг», адвокат Володимир Костюк. Світлина від Михайла Романюка.
У свої доповіді Володимир висвітлив загальні риси податкової системи цієї держави, охарактеризував ключові податки, з якими має справу бізнес в Польщі, як то:
VAT (ПДВ), CIT (податок на прибуток підприємств) та PIT (податок з доходів фізичних осіб). Окрему увагу було приділено оплаті соціальних відрахувань (ZUS) та загалом оптимізації податкового навантаження для бізнесу в Польщі.

Світлина від Михайла Романюка.Можливості участі польських компаній в грантових програма Європейського Союзу та  особливості кредитування бізнесу в Польщі розкрила у своєму виступі юрист ЮК «Лекс Консалтинг» Олеся Марчак.

Олеся розповіла про існуючі дотаційні програми ЄС, у яких може взяти участь той чи інший бізнес, зареєстрований в Польщі. Навела низку успішних кейсів, що передбачали участь українського бізнесу в подібних програмах. Окреслено найоптимальніші шляхи оформлення підприємцями відповідних грантових проектів.

Окрему увагу доповідач звернула і на можливості новоствореної польської фірми отримати кредит на території Польщі. Зокрема було наведено основні вимоги польських банків для кредитування таких фірм.

На завершення заходу, учасники мали змогу задати свої питання, щодо власного бізнесу, безпосередньо експертам Круглого столу, та отримати на них фахові відповіді.

Lex Consulting: Юридичний супровід бізнесу в Польщі

#,  #,  #,  #,  #,  #,  #,  #,  #,  #,  #,  #,  #,  #,  #,  #,  #,  #,  #,  #,  #,  #,  #,  #,  #,  #,  #,  #,  #,  #,  #,  #,  #,  #,  #,  #,  #,  #,  #,  #,  #,  #,  #,  #,  #
Коли з вами зв'язатися?