Як відкрити бізнес в Польщі

Автор: Юлія-Марія Попович, Юрист ЮК "Лекс Консалтинг"

Опубліковано 17 Липня 2019 у news publikatsiyi articles

Як зареєструвати (відкрити) фірму в Польщі?

У міжнародному рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business2017/2018 , який складається щороку Світовим банком, Україна зайняла 71 місце,  Польща – 33 з190 країн світу.

Тому причин відкрити свій бізнес саме в Республіці Польща можна знайти чимало, про переваги створення бізнесу в Польщі читайте за посиланням http://lex-consulting.ua/uk/desyat-perevag-stvorennya-biznesu-v-po/.

Що потрібно щоб відкрити свій бізнес на території Польщі?

В даній статті  розглянемо порядок реєстрації найбільш поширеної та оптимальної організаційно-правової форми діяльності в Польщі  – Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, скорочена назва Sp. z o.o. В українському законодавстві подібною організаційно-правовою формою є Товариство з обмеженою відповідальністю.

Перш за все необхідно визначити, чим саме буде займатися ваша компанія (фірма), і зважаючи на це, підібрати види діяльності. Немає жодної правової бази, яка б обмежила кількість видів діяльності.  Польська класифікація видів діяльності (PKD) – це  затверджений перелік видів діяльності, якими можуть займатися підприємці в Польщі. Згідно з чинним законодавством підприємець має на вибір близько   400 кодів видів діяльності. Звичайно, вам не потрібно знати всі коди, і немає необхідності шукати весь їх список. Роботу з підбору видів діяльності варто довірити юристам, які точно і правильно підберуть вид діяльності яким займатиметься ваша компанія.

Далі назва  –  це перше, що дізнаються про вашу фірму  клієнти та партнери, а проста і  оригінальна назва стане для неї найкращою рекламою. Тому, ретельним підбором назви компанії не варто нехтувати. Назва фірми повинна звучати чітко, легко,  не має бути занадто довгою і  має  викликати позитивні асоціації. Назва компанії процес звісно творчий, однак  слід врахувати чи  визначена вами назва  компанії не співпадає з назвою  уже з існуючої зареєстрованої і діючої компанії та  відрізняє вашу компанію від інших компаній на цьому ж ринку. Для цього слід перевірити співпадіння планованої назви компанії з уже зареєстрованими, a у випадку наявності співпадіння, реєстрація компанії буде не можлива.

Відтак, вам слід вирішити, хто з вами буде співзасновником компанії. Засновником компанії може бути як  одна особа так і більше осіб. Однак, слід врахувати, що мінімальний статутний капітал  Sp. z o.o. повинен бути не менше 5 000 злотих. Також, якщо ви вирішите бути одним засновником, тоді у вас виникне обов’язок сплачувати ZUS- внесок на соціальне страхування.

Наступні кроки уже стосуються формального засвідчення існування компанії. Необхідно засвідчити своє волевиявлення заснування Sp. z o. o. у нотаріуса в Польщі. Akt założycielski spolki-або статут, має відповідати вимогам встановленим законодавством Польщі. Слід зазначити, що вартість посвідчення статут у нотаріуса залежить від величини статутного капіталу та кількості засновників.

Залишилось подати засвідчений статут та необхідні правильно заповнені реєстраційні заяви  і оплатити  реєстраційний збір, який становить 600 PLN. Документи подаються у відповідний господарський відділ Національного судового реєстру – wydział gospodarczy  Krajowego Rejestru Sądowego (KRS), за місцезнаходженням компанії.

Щоб дізнатись скільки коштує відкрити фірму в Польщі або як це зробити  деталі тут 
Коли з вами зв'язатися?