Захист прав в Європейському суді з прав людини.

Автор: Юлія-Марія Попович, Юрист ЮК "Лекс Консалтинг"

Опубліковано 24 Червня 2019 у publikatsiyi articles

Що таке Європейський Суд з прав людини?
Європейський Суд з прав людини – це міжнародний судовий орган, який знаходиться в місті Страсбург (Франція). Кількість суддів, з яких він складається, відповідає кількості держав-членів Ради Європи, що ратифікували Конвенцію про захист прав людини та основоположних свобод.
Що таке Конвенція про захист прав людини та основоположних свобод?
Це міжнародний договір, який мають право підписувати лише держави-члени Ради Європи. Європейський Суд було засновано на підставі Конвенції, котра визначає його функціонування та містить перелік прав та гарантій їх забезпечення, яких держави зобов’язалися дотримуватися.
Хто може звернутися за захистом до Європейського Суду з прав людини?
Європейського Суду Ви можете звернутися із заявою, якщо вважаєте, що Ви особисто і безпосередньо стали потерпілим від порушення прав і свобод гарантій, зазначених у Конвенції або в Протоколах до неї. Заява має стосуватись лише порушень, допущених однією з держав, на які поширюється дія Конвенції. Тому якщо, Ви подолали усі інстанції національних судів, але не домоглися відновлення порушених  Ваших прав, тоді ЄСПЛ ще одна можливість захисту порушеного права.
Строк подачі заяви до до Європейського Суду з прав людини?
6 місяців
Вартість розгляду  справи Європейським Судом з прав людини ?
Розгляд, як і подача заяви до Страсбурзького Суду – безкоштовна.  Подати заяву  можна офіційною мовою будь-якої з держав-членів Ради Європи.
Європейський суд з прав людини відхиляє приблизно 90 % поданих заяв на підставі неприйнятності. Ці статистичні дані демонструють, що більшість заявників потребують кращого ознайомлення з критеріями прийнятності заяв.
Юристи юридичної компанії вивчать Вашу справу, і проконсультують щодо наявності правових підстав для звернення до Європейського суду з прав людини.
Юристи юридичної компанії  Lex Consulting нададудь консультацію, щодо наявності правових підстав для звернення до ЄСПЛ, а також грамотно та з дотриманням усіх вимог міжнародного законодавства, вимог Європейського суду підготують зяву до ЄСПЛ для успішного захисту та відновлення Ваших прав – деталі тут
Коли з вами зв'язатися?